Back to Question Center
0

Semalt, Sunucu Tepkisinin SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?

1 answers:

Sunucular, internetin kasasını oluşturan bilgisayarlardır. Bí ar láithreáin ghréasáin a bhaineann le cihazlarda farklı zamanlarda cevabını belirlerler. Bir site sayfasının yüklenme hızı o belirli internet sitelerinin sıralamasını etkiler.

Semalt'in , Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, farklı durum kodlarının aslında SEO'nuz için ne anlama geldiğini açıklıyor.

Bir kullanıcı bir bağlantıyı tıklattığında, sunucu bir üstbilgi durumu döndürür, ardından tarayıcının ulaşmaya çalıştığını göstermek için URL gibi bilgiler döndürür. Bí i dtreo gitmedikçe bu süreç tamamen otomatiktir. Sunucu üstbilgisi durum kodu, kullanıcıya gönderilecek iletiyi belirler; çevrimiçi bir alışveriş yapan alışveriş.

Örneğin, bir web siteniz var www.mywebsite.com. Birisi bu bağlantıyı tıklattığında, sunucu bu yanıtı alır ve tarayıcıda görünen bir sunucu başlığı ve HTML kodundan oluşan bir yanıt döndürür. Başlık, "HTTP / 1.1 200 OK" satırı ile başlar. Gréasáin geliştiricileri, bu üstbilgi durum kodlarını yorumlamak için sağlam bir bilgiye sahip olurlar. Is féidir léi a bheith ar an láithreán gréasáin, agus na láithreáin ghréasáin sinsearach a bheith ag teastáil uait.

Iyi durum kodları

1. "200 OK" kodu. Tá an láithreán gréasáin seo níos fearr. Bu, web sayfasının kullanıcının tarayıcısında başarıyla yüklendiği anlamına gelir. Örneğin, www.mywebsite.com adresinde alışveriş yapan bir kişi, sorgu doğru olduğunda bu yanıtı görebilir. Kod, arama motorları her şeyin iyi olduğunu ve kullanıcıların sayfanızı bulacağını görünce SEO'nız için iyidir..

2. "301 Hareketsiz Taşınır" kodu. Bu durum kodu, aradığınız içerik taşındığında görüntülenir. Kullanıcıyı ve arama motorlarını içeriğin bulunduğu web sitenizdeki URL'ye yönlendirecektir. Bu, otoritesini artıracağı gibi "200 OK" varsayımını da verecektir. Sinsearach agus an t-údarás áitiúil

Kötü durum kodları

1. "302 Found" sunucu üstbilgisi durum kodu. Bu, SEO çabaları için çok zararlı. Bu, kullanıcıyı yeni içeriğe yönlendireceği anlamına gelir. Trafikle ilgili olmayan bir web sites iÄin alıcı, yine de bir satın alma işlemi yapacağından dolayı sorun değil. Ancak, bu hata hedef sayfaya yetki vermez. Sonuç olarak, sayfa sıralama düzelmez.

2. 400 düzey sunucu üstbilgisi durumu kodu. Is é an t-ábhar seo a leanas agus an t-alt seo, "404 Bulunamadı" veya "410 Gone" kodu görüntüleyebilir. Bu yanıt özellikle SEO'nuz için kötüdür. Arama motoru, kullanıcıların bu linki tıkladıklarında hiçbir fayda bulamayacaklarını bilir.

3. 404 veya 410 hataları. Bu bağlantı otoritesini bozar ve eksik web içeriğinizin deindexksifikasyon şansını arttırır. Bu, bozuk bir bağlantı olduğu veya bazı içeriğin eksik olduğu anlamına gelir. Sinsearach üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Herhangi bir çevrimiçi işletmede, arama motoru optimizasyonu, sabit bir çevrimiçi mevcudiyet ve iyi sıralama için önemlidir. Bununla birlikte, Sinsein tek başına belirli yönleri mevcut olmadığında bir başarı olamaz. Örneğin, sunucunun yanıtı bu SEO çabaları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yukarıda görüldüğü gibi, durum kodlarının farklı türleri sunucu üzerinde çeşitli yönlerin meydana geldiği anlamına gelir. Farklı yanıtların, SEO strategjileriniz üzerinde farklı bir etkisi vardır. Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek barındırma paketinizdeki, özellikle sunucundaki bazı hataları kontrol edebilir, düzeltebilir ve muhtemelen düzeltebilirsiniz. Bu işlem, sitenizin arama motorları üzerindeki yetkisini yalnızca geri yüklemekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin akışını korur Source .

November 30, 2017