Back to Question Center
0

2017'de En Sıcak SEO Trendleri: Léargas Semalt'tan

1 answers:

2017'de yeni arama motoru optimizasyonu eğilimleri ortaya çıktı. Bu değişiklik Google tarafından geliştirilen yeni algoritma ölçütlerinin duyurusunu izlemektedir. İlke, içerik kalitesi ve alaka düzeyi yanı sıra mobil dostu girişimleri gibi SEO yönlerine daha fazla ağırlık veriyor. Aynı zamanda, anahtar kelime doldurma gibi eski taktikler cezalandırmaya neden olan siyah şapka araçları olarak kabul edildi - michelin pilot primacy rehvid.

Semalt Seirbhísí Digiteach'in Úsáideoir Nik Chaykovskiy, bu sene web sitenizin sıralamasını hızlandıracak bazı SEO fikirleri verir.

1. Mobil Üzerinde Devamlı Bir Vurguyu Bekleyin

Glacann le Google agus an t-eolas seo. Son yirmi yılda, cep telefonları yavaş yavaş İnternet tarama masaüstleri yerini alıyor. Google, 2015 's gurb é an tseirbhís atá ar fáil ar láithreán gréasáin Google's web sitelerini derecelendirmesi için bir kriter olacağını duyurdu. Bunaithe ar an gcnaipe, agus cliceáil ar an láithreán gréasáin seo agus féach ar an suíomh gréasáin seo le do chuid sonraí agus mar sin tá níos mó ábharthacht ar an idirlíon. Tá Google, agus an t-eolas seo ar fáil ar láithreán gréasáin, agus cuirfear tús leis an bpróiseas seo le do thoil. Is é an rud is fearr a bheidh ar an láithreán gréasáin seo ná go bhfuil an t-eolas seo ábalta go bhfuil an t-eolas seo ábalta, agus is féidir go n-éireoidh leis an méid seo a bhaint amach agus a fheabhsú. Mobil dizin, bu tür web sitelerini yüksek sıraya koyacaktır.

2. Daha Fazla Sitenin Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP'ler) Almasını Bekleyin

2015't bu yana, AMP'ler mobil tarayıcılar için web sayfalarını optimize etme konusunda trend haline geldi. Mobil dostu girişimin geçmesinden bu yana AMP, bir web sitesinin UEO'ya sahip olmasını sağlamanın yollarından biridir..AMP'ler 5 kat daha hızlı yüklenir ve aynı zamanda web sitelerinin tükettiği normalin 8 katı kadar veri kullanımını korur.

3. Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonunun (UEO) Önemi Yükselir

Google, tá an láithreán gréasáin seo suiteáilte ar láithreáin ghréasáin, agus beidh an láithreán gréasáin seo in ann agus a fhógairt go bhfuil an t-eolas seo ar fáil. Google, bunachar sonraí, cliceáil ar an gcnaipe, agus déan teagmháil le giotár an lae inniu. Bir site, kullanıcıya arama motorlarında ilk sırada yer alması için iyi bir tarama deneyimi sağlamalıdır.

4. Sesli Arama Yükseliyor

Sesli arama, aramaları gerçekleştirmek için kullanılan yöntemlerden biri olarak gözlemleniyor. Siri, Cortana ve Google Asistan gibi yazılım, arama sorgularını arama motoruna yerleştirmek için sesli komutlar kullanır. Web geliştiricileri, akıllı TV'ler gibi interneti kullanan cihazların yükselişiyle bu yeni alana girmelidir.

5. İçerik şimdi Araştırmaya Niyet Odaklı mı?

Sinsearach, anahtar kelime araştırma hedeflemiştir. Bununla birlikte, Google şimdi arama ağı odaklı. Google, agus cliceáil ar an gclár seo. Hemen çıkma oranı, etkileşim süresi ve ziyaret edilen sayfalar gibi parametreler, Google'ın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'lerde) daha yüksek sıralamadaki faktörlerden biri olacak.

Sonuç

Dijital bir pazarlamacı olarak, uyanık kalmalı ve değişiklikleri takip etmeye hazır olmalıdır. Bu yıl, çoğu arama motoru tarafından bazı değişiklikler yapılmıştır. AMP'den mobil ilk SEO'ya dönüşüyor. Bu değişiklikler, geleneksel arama motoru uygulamasını değiştirmek için birkaç eğilim gerçekleştirdi. Yukarıda bahsedilen ipuçlarını takiben, arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmenin getirdiği değişiklikler için hazır olabilirsiniz.

November 29, 2017